Patent Intelligence Institute na Politechnice Wrocławskiej

Data: 14.10.2022

W dniu 13 października 2022 r. Patent Intelligence Institute (PAT IN) uczestniczył w Wroclaw Deep Tech w Politechnice Wrocławskiej. Wydarzenie wspólnie zorganizowali: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWr, Centrum Innowacji i Biznesu PWr, Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu SWPS i Fundacja Polska Innowacyjna w ramach projektu IDEATION finansowanego przez EIT MANUFACTURING.  Spotkanie było poświęcone relacjom nauka-biznes i ich wpływowi na rozwój firm w oparciu o wykorzystanie innowacyjnych badań tworzących przełomowe rozwiązania technologiczne. Bazy  patentowe to wspaniałe źródło inspiracji dla właśnie takich projektów, dlatego interdyscyplinarny Zespół PAT IN w składzie: Piotr Otręba (rzecznik patentowy PWr), Ewa Szczepankiewicz (PWr), Andrzej Żurawowicz (prelegent) i Dariusz Żuryński, zdecydował się opowiedzieć szerszej publiczności jak opracować strategię innowacji i scouting technologii bazując na bazach patentowych.

Więcej informacji o Patent Intelligence Institute